H Ροδίτισσα Μαρία Χατζηβασιλείου Πρωταθλήτρια Ιππικής Αντοχής

Η Ρόδος ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια των 3ων Τελικών Αγώνων Πρωταθλήματος Ιππικής Αντοχής,...
που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο, 23 και 24 Μαΐου στο Βόλο με διοργανωτή τον Ιππικό Φυσιολατρικό Όμιλο Μηλέων.

Η Ροδίτισσα, Μαρία Χατζηβασιλείου, με την Georgina, χάρη στην 3η θέση που κατέκτησε στην κατηγορία Α 90 χιλιομέτρων χθες Κυριακή συγκέντρωσε καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς τους περισσότερους βαθμούς, 104, κατακτώντας τον τίτλο της Πρωταθλήτριας Ιππικής Αντοχής για φέτος.

Νικητής της Κατηγορίας Α ήταν ο επίσης Ροδίτης Παντελής Σαλονικιός με τον Amir, που ολοκλήρωσε τη διαδρομή του σε 6:23:19 ώρες. Ο αθλητής του ΙΟΡΟΔ αναδείχθηκε 2ος Πρωταθλητής συγκεντρώνοντας 78 βαθμούς.

Τρίτη Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Έφη Κουτσάφτη με την Melini με συνολικά 66 βαθμούς, που κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία Α.

Νικητές στις Κατηγορίες Γ και Β που έγιναν επίσης το διήμερο του τελικού ήταν αντίστοιχα η Βαλασία Μπαλωτή με την Andrianna και ο Θανάσης Μυλωνάς με την Evita.