Πρωταθλητής Χειμώνα ο Ολυμπιακός μετά το ...δώρο της ΑΕΚ!

Το δώρο της ΑΕΚ «άνοιξε» στο Φάληρο κόντρα στον ΠΑΣ ο Ολυμπιακός. Οι αρκετά αγχωμένοι ερυθρόλευκοι πήραν τη νίκη με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Μάριν και το φινάλε του πρώτου γύρου τους βρίσκει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Παρά τα πολλά προβλήματα οι Γιαννιώτες στάθηκαν άψογα. Στο 3ο λεπτό ακυρώθηκε σωστά γκολ του Ανσαριφάρντ για οφσάιντ. Οι ερυθρόλευκοι ζορίστηκαν πολύ επιθετικά καθώς δεν έβρισκαν διαδρόμους για να απειλήσουν τον Γιαννίκογλου.

Τελικά, ο Μάριν με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχή στο 63ο λεπτό κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να δώσει τη λύση στην ομάδα του Λεμονή, που μετά το γκολ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα. Μάλιστα, στο 73’ κακώς δεν μέτρησε γκολ του Ανσαριφάρντ καθώς η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή αφού βρήκε πρώτα στο δοκάρι.

Πηγή: sport-fm.gr