Εύκολη νίκη για Κολοσσό

Εύκολα επικράτησε ο Κολοσσός Ρόδου του Περιστερίου με 83-53 και παρέμεινε ζωντανός στην «μάχη» που δίνει για την τρίτη θέση...

Διοργάνωση: Α1 Μπάσκετ
Αγωνιστική: 25η
Αγώνας: Κολοσσός Ρόδου – Περιστέρι
Γήπεδο: «Βενετόκλειο»

Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ο Κολοσσός κόντρα στο νεανικό Περιστέρι και επικράτησε εύκολα με83-53, παίρνοντας μία σπουδαία νίκη για την προσπάθεια που κάνει για την κατάληψη της τρίτης θέσης. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Σκότι Χόπσον, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους. Από τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Χάρης Γιαννόπουλος, ο οποίος σημείωσε 16.

Οι φιλοξενούμενοι στο μόνο διάστημα που ήταν απειλητική ήταν τα πρώτα λεπτά, όπου και είχαν το προβάδισμα. Σιγά σιγά οι Ροδίτες πέρασαν μπροστά και το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 39-31. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κολοσσός ανέβασε ρυθμούς και έκανε έναν υγιεινό περίπατο μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-31, 55-36, 83-53