Πέναλτι μαϊμού και στην Ευρώπη ο Τάσος Σιδηρόπουλος! (pics)

Μετά το Ατρόμητος-ΑΕΚ, ο Ροδίτης διαιτητής ανακάλυψε ανατροπή σε βουτιά του Σαρ στον αγώνα Ρεν-Μπέτις

Μαντάρα και στο εξωτερικό τα κάνουν οι Έλληνες διαιτητές. Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Τάσος Σιδηρόπουλος που για την ΕΠΟ είναι ο κορυφαίος Έλληνας ρέφερι.

Μόλις μία εβδομάδα μετά την κάκιστη διαιτησία του στο ματς του Περιστερίου ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΑΕΚ, όπου έδωσε πέναλτι σε ανατροπή εκτός περιοχής στην Ένωση αλλοιώνοντας το αποτέλεσμα(0-1) στον αγώνα κυπέλλου, ο Δωδεκανήσιος διαιτητής έκανε νέα γκάφα. Αυτή τη φορά στην αναμέτρηση Ρεν-Μπέτις για το Europa League.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης, ο Σαρ έκανε … βουτιά στην περιοχή της Μπέτις, αφού ο Γκουαρδάδο βρήκε μόνο μπάλα, ωστόσο έπειτα και από παρέμβαση του Παπαδόπουλου που είναι βοηθός γραμμής, ο Σιδηρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Μπεν Αρφά ανεβάζοντας το σκορ σε 3-1.