επικαιρότητα

Πέναλτι - ουρακοτάγκος εις βάρος του Διαγόρα στο Κερατσίνι! (vid)

Κερατσινί και Διαγόρας Ρόδου μάχονταν επί 90 λεπτά σε ένα βαρύ τερέν, για να έρθει στις καθυστερήσεις ο διαιτητής Γιώργος Σφέτσιας και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα (1-0) με πέναλτι-ουρακοτάγκο!

Το αστείο πέναλτι καταλογίστηκε εις βάρος του Σταύρου Μήτκα, σε «χέρι» του αριστερού οπισθοφύλακα του Διαγόρα Ρόδου στο 90+1', με τον Λόνι Σκεντεράι να το εκτελεί εύστοχα για το τελικό 1-0 υπέρ του Κερατσινίου και τους πολύπειρους Δημήτρη Σουάνη, Κυριάκο Ευαγγελιδάκη των φιλοξενούμενων να αποβάλλονται στις καθυστερήσεις για διαμαρτυρία. Ενδεχομένως ο Δημήτρης Καλύβας, υπεύθυνος των αξιολογήσεων της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας για τους αγώνες της Γ΄ Εθνικής, να πρέπει να ρίξει μια ματιά στην απόδοση του κ. Σφέτσια σε αυτό το παιχνίδι του Σαββάτου, το οποίο θα έληγε 0-0 χωρίς αυτόν.